2016 MBSTS Nokta Atışı Soru Bankası (Külliyâtı) 8.000 Soru - MBSTS / Mbsts, Dhbt Kitaplar (DİN GÖREVLİLERİ YAYINLARI)

 

Bugn          
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
35
80
98.325

 

 

MBSTS    /   Kategoriler

2016 MBSTS Nokta Atışı Soru Bankası (Külliyâtı) 8.000 Soru

2016 MBSTS Nokta Atışı Soru Bankası (Külliyâtı) 8.000 Soru
40 TL (Kargo Dahil)

 

ÖZLENEN SORU BANKASI(KÜLLİYATI) ÇIKTI.

 

 

 

Bu Kitap Yüzünüzü Güldürecek, Bu Kitapla Sınav Korkunuzu Yeneceksiniz

 

 

 

kEditör: Hocam hayırlı olsun. Yeni bir soru bankası(Külliyatı) kitabı çıkartmışsınız.

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Evet.  8.000 küsur soruyu içeren yeni bir kitap çalışması yapık. Tüm diyanet çalışanlara şimdiden hayırlı olsun.

 

 

 

kEditör: Hocam! Ne gerek vardı bu kitaba? Piyasada çok soru bankası kitabı var.

 

Din Gönüllüsü Yayınları:  Var; ama birçoğu para için yazılmış, insanların hayalleriyle oynamak için oluşturulmuş kitaptır onlar. 500-600 sayfa ama içinde doyurucu bilgi yok. 1.000 soru 2.000 kimin derdine dermen olacak ki?

 

 

 

kEditör: Sizin kitap ile o kitapların farkı nedir sayın hocam?

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Bizim kitapta 8.000 küsur soru vardır. Bunların hepsi ÖSYM sistemine uyumlu sorulardır. Bu kitabı kısa kısa sorulardan oluştursaydık 20.000 – 25.000 gibi sorulara kadar çıkardı. Ama biz ÖSYM sistemini baz alarak hazırladık.

 

 

 

kEditör: 8.000 soruyu nasıl bu bir kitaba sığdırdınız?

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Piyasada ki soru bankası kitaplarına baktığımızda bir sayfada 4 soru en fazla 5 soru var. Diğer taraflar hep boş. Neden? Adamların amacı para kazanmak hizmet etmek değil.  Sadece amaçları, soru bankası kitabınız var mı? Sorusuna evet, demeleri içindir. Biz de parayı düşünseydik 8.000 adet soruyu kitabı 4 veya 5 adet değişik isimler altında soru bankası kitabı çıkartır satışa sunardık.

 

 

 

kEditör: Hocam bu kitabınızın piyasadaki kitaplara göre en önemli özelliği nedir?

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Piyasadaki kitaplar genellikle her konudan bir soru sorar ve diğer soruya geçer.  Bizim kitap ise konu anlatımlı kitapların Soru bankası versiyonu.  Örneğin Allah’ın zati ve subiti sıfatları ile ilgili hepsinden soru var. Biri de atlanmış değil. Namazın vacipleri ile ilgili 4 veya 5 adetini değil hepsini soruya döktük. Diğer piyasadaki kitaplar böyle değil 4 vacibi soru olarak verirler. Diğer vacipler nerede.  En büyük özelliği budur. Diyanetgörevlisi kardeşimiz KONU ANLATIMLI Kitaplara fazla ihtiyaç duymadan hem konuyu öğrenir hem de soruyu çözer.

 

 

 

kEditör: Kitabınızı hazırlarken hangi kaynaklardan yararlandınız?

 

Din Gönüllüsü YayınlarıDiyanet İşleri Başkanlığının önerdiği kaynaklardan, İlahiyat Önlisansın Kaynaklarından, İlitamın kaynaklarından yararlandık.

 

 

 

kEditör: Kitabınız kim veya kimler yazdı? Tashih eden oldu mu?

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Güzel bir soru sordunuz. Teşekkür ederim. Kitabımızı alanından uzman olan hocalarımız hazırladı. Hazırlanan soruları VAN ARVASİ EĞİTİM MERKEZİ Eğitim ve Öğretim Görevlisi Bilal GÜNDÜZ hocam baştan sona tashih etti, okudu, inceledi. Hatasız bir eser çıksın istenildi. diniajans.com aracılığı ile Bilal GÜNDÜZ hocama bu konuda çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun emeğinden dolayı.

 

 

 

 

 

kEditör: Sayın Hocam! Kitabınızın boyutları nasıl kaç sayfadan oluşuyor? Piyasadaki kitaplarla bu kitabınızın farlı nedir?

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Piyasadaki kitapların hepsi 16x24 ebatlarında, yazı büyüklüğü ha 11 dir veya 12 dir. Yazı büyük olunca çok yer kaplayacaktır. Bizim kitap ise 19x27 ebatlarında. Yazı büyüklüğü 9 dur. İçerisine bir soru daha fazla sığdıra bilir miyiz diye düşündük. Amaç bu kitabı alan hocalarımız başka kaynağa gerek duymasınlar, bütün bilgiyi burada bulsunlar istedik. 

 

 

 

kEditör: Sizde kitabınızı 16x24 ebatlarında neden yapmadınız?

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Eğer biz 16x24 ebatlarında 11 yazı büyüklüğünde yapsaydık kitabımız 1.500 sayfa olurdu, bu da 3 cilt gibi ortaya bir eser çıkardı. 1.500 sayfalık kitap olamayacağına göre. Biz farkı bir yöntem seçerek tek kitapta toplamaya çalıştık.

 

 

 

kEditör: Hocam EN ÖNEMLİ Soruyu soruyorum. Dinler Tarihi ve Mezhepler Tarihi tüm Diyanet görevlilerinin dert yandığı bir konu. Bu konuda çalışma yaptınız mı?

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Editör kardeşim! Biz bu konuyu atlar mıyız hiç. Dinler Tarihi ile ilgili bölümü alanında uzman olan İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Dinler Tarihi öğretmeni Osman KAYA hocamıza özel hazırlattık. Mezhepler Tarihini ise Van Eğitim Merkezi Eğitim görevlisi Bilal GÜNDÜZ hocamıza özel hazırlattık.

 

 

 

kEditör: Mesele Anlaşıldı sayın hocam. Ekibiniz çok iyi Allah Yolunuzu açık eylesin. O zaman şöyle diye bilir miyiz? Bu kitabı okuyanların elinden hiçbir şey kaçmaz?

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Milleti ters köşeye yatıran DİNLER ve MEZHEPLER TARİHİ ile ilgili cesaretleri varsa en zor soruyu sorsunlar. Bu kitabı okuyan kardeşlerim ALLAH’ın izniyle soru kaçırmayacaklar.

 

 

 

kEditör: Hocam Kitabınızın fiyatı nedir? Bu konuda da okuyucularımızı bilgilendirir misiniz?

 

Din Gönüllüsü Yayınları: Kitabımızın Normal fiyatı 50 Tl yerine KANPANYA Yapıyoruz. 50 TL YERİNE 35 TL olarak fiyatlandırıyoruz. Üstelik 5 TL lik ‘’MÜFREDAT KİTABI’’ ve 5 TL lik ‘’İSLAMA GÖRE EVLENECEK GENÇLERE TAVSİYELER’’ isimli kitaplarımız da HEDİYEMİZDİR. BİZ HER ŞEYİ ALLAH İÇİN YAPARIZ. Biz para mantığını gütseydik 3 ayrı kitap yapar satardık. 3 kitap 30 ardan 90 tl eder. Ama biz kitabımızı okuyan kardeşlerimizin hayır dualarını almak için böyle bir yol izledik. 

 

 

 

kEditör: Hocam sizlerden Allah Razı olsun. Siz kitap satmıyorsunuz hizmet yapıyorsunuz. Bu konuda ne dersiniz?


Ön Sipariş Formu

Ad Soyad

E - Posta Adresiniz

Telefon
Mesajınız