MÜFREDÂT KİTABI / Mbsts, Dhbt ve Görevde Yükselme Kitapları (Mbstskitap.Com Yayınları)

 

Bugn          
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
0
3
16.989

 

MÜFREDÂT KİTABIKategoriler

KİTABIMIZ HAKKINDA KİM NE DEDİ

 

Türkiye’de ve Alanında Tek Olan

 

 

MÜFREDÂT KİTABI

 

Bu kitap ile İmam-Hatip olduğunuzun Farkına Varacaksınız

 

Bu kitap Diyanet İşleri Başkanlığı câmiâsı, İmam-Hatip Lisesi topluluğu ve her Müslümanın gündelik olarak ihtiyaç duyacağı, bu hazırlanan eser çok güzel ve faydalı olacağına inandığım bir kitaptır. İmam-Hatip ezber müfredatında olan süreler ve dualar, toplum içinde lazım olacak bazı önemli dular bu cep kitabında toplanmıştır.

 

    Bu kitabın harika bir kitap olmasının sebebi; Ezber - Hatim duası - Mevlid-i Şerif - İlahiler - Aşr-ı Şerifler - Hutbe - Telkin - Cenaze - Yemek - Vaaz başlama - Düğün - Nişan - Nikâh - Uğurlama duaları ve Bazı duaların hepsi cebe sığacak bir kitapta toplanmış olmasıdır. Diğer bir güzel yanı birçok duanın Türkçe manasının hemen altında yazılı olmasıdır. Hangi aşr-ı şerifi nerede nasıl okunacağını gösteren 30 civarında aşrı şerifin olması da bir başka güzel.

 

     Üzülerek belirtelim ki, 130.000 diyanet çalışanının, bu göreve aday olan 250.000 İmam-Hatip mezunlarının kaç kişisi kunut dualarının, Sübhaneke duasının, Abdest dualarının anlamını hele Fatiha suresinin mânâsını biliyor.  İşte bu kitap sizin gücünüze güç katacaktır.

 

     Din görevlisi hocalarımızın, İmam-Hatip lisesi gençlerimizin, İlahiyat Fakültesi öğrencilerimizin ve gündelik ibadetlerinde ki duaları tam anlamıyla öğrenme arzusunda olan tüm Müslümanların istifadesine sunulan bu eseri iyi günlerde okumanız dilerim.

 

Ö N S Ö Z

 

          Âlemlerin Rabbi olan Allah-ü Teâlâ(c.c.)’ya Hamd-ü senalar, Resûl-i Zişân Efendimiz Muhammed Mustafa(s.a.v)’ya, onun Ehl-i Beytine ve bütün Ashabına salât ve selam olsun.

 

      Müftü, Vaiz, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticilerin, İlahiyat fakültesi öğrencileri ve bu değerli görevlere aday olanların ihtiyaç duyacağı müfredat ile ilgili sûreleri ve duâları topluca bu eserde ele aldım.

 

      Asıl gayemiz, hem kendi meslektaşlarıma hizmet etmek, hem de HAKKIN RIZASINI KAZANMAK amacıyla Allah’ın adıyla başladığımız, siz değerli kardeşlerime çok faydalı olacağına inandığımız eseri tamamlayarak Allah’a şükür sizlerin hizmetine sunuyoruz.

 

      İmam hatip ezber müfredatında olan bütün müfredat süreleri, Nikâh, Telkin, Cuma ve Bayram Hutbe, Cenaze, Sofra, Arapça Hatim, Namaz, Abdest, İşyeri Açılış, Temel Atma, Pazar Kurulurken Okunabilecek, Sakal, Güreş, Gelin Uğurlama, Çocuğu Sünnet Ettirme, Yağmur, Nişan; Asker, Hacı ve Umre'ye Gidenleri Uğurlama DUALARI, Nazar Ayeti, Mescide Girerken Okunan Dua, Mescide Girdikten Sonra Okunan Dua, Ezan ve kamet, Ezan-I Muhammediye, Mevlid-i Şerif ve SESLİ KARMA AŞR-I ŞERİFLER gibi her imam hatibin ve her Müslümanın ihtiyaç duyacağı bir çok dua ve süreleri bu cep kitabına toplayarak, din görevlilerinin, bu göreve hazırlanan kardeşlerimizin, imam hatip lisesi, ilahiyat öğrencilerinin ve gündelik ibadetlerimizde ki duaları tam anlamıyla öğrenme arzusunda olan tüm kardeşlerimizin istifadesine sunuyoruz.

             

Türkiye’de ve Alanında Tek Olan

MÜFREDÂT KİTABINDAN ÖRNEKLER

 

Kitap sayfa sayısı:136

 

Kitabın ebatı:10x16 (Cep Boy)

 

Kitabın içeriği:İmamlık İle İlgili Her Şey

 

Kitap kağıt kalitesi:2. Hamur - Renkli kağıt

 

 

FİYATI : 5 TL + 7-8 TL Arası Kargo

 

İrtibat Bilgilerimiz

 

 Cep : 0535 820 33 32

 

 

NOT: Kargo Ücreti Türkiye'nen Her Yerine: 7-9 tl arası değişir.

Toplu alımlarda %50, % 70, %90 oranında karınız olur.

Toplu alımlarda indirim yapılmaktadır.